خانه / افغانستان‏ / پیام تسلیت

پیام تسلیت

مرکز مطالعات استراتیژیک قاصد شهادت استاد وحید مژده را به خانوادۀ شهید، دوستان و دوست‌داران ایشان، تمام فعالان مبارزۀ برحق راه صلح او آزادی کشور و ملت مسلمان و ستم دیدۀ افغانستان تسلیت گفته از درگاه خداوند متعال برای شان بهشت برین آرزو داریم. استاد وحید مژده شخصیت متعهد به منافع ملی بوده و همواره صدای صلح و هم‌پذیری را بلند کرده بود و در این راه تلاش‌های خستگی ناپذیر را انجام داده است.

حقیقت این است که ما همه‌روزه شاهد چنین جنایات هستیم و کشور ما در وضعیت اسف‌باری قرار دارد. بزرگترین عامل این وضعیت نیز جنگ جاری و حضور نیروهای خارجی در کشور است و تنها راهی برای تغییر این وضعیت خاتمۀ حضور خارجی در کشور و صلح و تفاهم بین الافغانی است. ولی با تأسف فراوان افغان‌های دلسوزی که از ادامۀ این وضعیت رنج می‌برند و برای صلح در کشور کار می‌کنند و با پالیسی‌های حکومتی مخالفت نشان می‌دهند، به شکل مرموز و زنجیره‌ای مورد هدف قرار می‌گیرند. استاد مژده نیز یکی از کسانی بود که برای صلح، خاتمۀ حضور خارجی در کشور و تغییر وضعیت ناهنجار کنونی از راه صلح و تفاهم همواره صدای خویش را بلند کرده بود.

ما باور داریم که افغان‌ها در حال حاضر راهی جز بلند کردن صدای صلح ندارند و تلاش‌های مرموز خاموش کردن چنین صداها تروریزم و اختناق آزادی بیان است. کسیکه از لحاظ قانون مجرم نیست و قانونا بازداشت شده نمی‌تواند، ترور نمودن آنها جز اینکه تلاشی برای خاموش ساختن این صداها باشد، انگیزۀ دیگری ندارد و ما این کار را به شدت تقبیح می‌کنیم.

ما باورمندیم که ترور و هدف قراردادن علم‌برداران مبارزۀ قلمی و زبانی در راه صلح، وضعیت کشور را بیش از پیش به سوی خرابی می‌برد و هیچ دردی را دوا نمی‌کند.

شهادت استاد مژده واقعا ضایعۀ بزرگ خانوادۀ علم و فرهنگ و تلاش‌های صلح در کشور است.

إنا لله وإنا إلیه راجعون

مرکز مطالعات استراتیژیک قاصد

همچنین ببینید

مروری بر کتاب چهل سال در طوفان

دکتور عبدالباقی امین مروری بر کتاب “چهل سال در طوفان” داشتم که روایتی از داخل …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *